Mariusz Chochołek na czele Integrated Solutions

Informatyczne ramię Orange Polska ma nowego szefa. Mariusz Chochołek zastąpi Leszka Hołdę, który odchodzi do PKP Energetyka.

Zmiany kadrowe w zarządzie Integrated Solutions - informatycznego ramienia Orange Polska. Po pięciu latach pracy w spółce Leszka Hołda odchodzi do PKP Energetyka. Na stanowisku prezesa zastąpi go Mariusz Chochołek, który będzie łączył tę funkcję z pełnieniem obowiązków dyrektora działu dostarczania rozwiązań dla biznesu w Orange Polska. 

Mariusz Chochołek podkreśla, że nie planuje rewolucji w spółce. Jego celem jest jeszcze lepsze wykorzystanie synergii Integrated Solutions z Orange Polska. 

- Będę stawiał na wzrost organiczny firmy, ale nie wykluczam też przejęć, które pozwoliłyby nam szybko wejść w dany obszar lub zdobyć kompetencje. Uważam, że swoją strategią firma bardzo dobrze wpisała się w kształt rynku IT w Polsce, odpowiadając na realne potrzeby przedsiębiorstw. W tej chwili potencjał do wzrostu widzę w ogromnych inwestycjach w sieć światłowodową, które realizuje Orange Polska. To da nam przewagę nad konkurencją i jest jednocześnie fundamentem do cyfryzacji i budowania rozwiązań ICT dla naszych klientów – mówi nowy szef Integrated Solutions.

W ciągu pięciu lat istnienia Integrated Solutions stał się solidnym średniakiem na polskim rynku IT. Ubiegły roku zamknął 412 mln zł przychodów, co dało spółce wzrost o ponad 40 proc. w porównaniu z wynikami z 2014 roku. 

Mariusz Chochołek zarządzał m.in. obszarem inwestycji i operacji w Orange Polska, a także pełnił funkcję dyrektora operacyjnego globalnego projektu UEFA Euro 2012, odpowiadając za technologiczne powodzenie przedsięwzięcia. W Orange Polska pracuje od 2010 roku. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mariusz Chochołek na czele Integrated Solutions