Mariusz Grendowicz awansował w Avivie

opublikowano: 17-05-2019, 14:07

Doświadczony bankowiec stanął na czele rady nadzorczej ubezpieczeniowej spółki życiowej.

W czwartek podczas walnego Aviva powołała Mariusza Grendowicza na przewodniczącego rady nadzorczej spółki odpowiedzialnej za segment ubezpieczeń życiowych. Jest on pierwszym niezależnym członkiem rady nadzorczej Avivy w Polsce, który objął stanowisko przewodniczącego (wcześniej piastowały je osoby  z grupy). Zastąpi Maurice’a Tullocha, który w marcu został prezesem Avivy w Londynie.

Mariusz Grendowicz jest związany z firmą od 2012 r. – przewodniczy komitetowi ryzyka rady nadzorczej, a do momentu objęcia stanowiska przewodniczącego był członkiem komitetu audytu. Jest też członkiem rady nadzorczej Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych.

Nowy przewodniczący jest menedżerem z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w sektorze finansowym. Karierę w bankowości rozpoczął w Londynie, gdzie pracował w ANZ Banku i Citibanku (w latach 1983-92). Piastował też kierownicze stanowiska w ING Banku w Warszawie, a następnie był wiceprezesem ING w Budapeszcie (1992-97). W latach 2008-10 był prezesem BRE Banku (obecnie mBank), wiceprezesem Banku BPH (2001-06) oraz członkiem zarządu, a następnie country managerem w ABN Amro Banku w Polsce (1997-2001).


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy