Maruderem wśród surowców jest…

MWIE, Businessinsider.com
21-01-2011, 15:47

Choć dla niektórych może to być niespodzianką, odkąd pod koniec sierpnia zeszłego roku Rezerwa Federalna po raz pierwszy zapowiedziała wznowienie programu skupu aktywów, najsłabiej spośród wszystkich głównych grup surowców spisuje się złoto.

To zupełnie inaczej, niż podpowiadałaby intuicja; złoto jest przecież tradycyjnie uważane za najlepsze zabezpieczenie przed inflacją. Tymczasem kruszcowi nie pomaga ani faktyczny dodruk dolarów, ani poważne problemy z inflacją gospodarek wschodzących: Chin oraz Indii.

nonwrited articlenonwrited article

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy złoto nie nadążało za metalami przemysłowymi, nie mówiąc o towarach rolnych. O tym, że to nie koniec słabej passy złota, przekonany jest japońska Nomura. Jak przekonują analitycy banku, istnieje odwrotna zależność pomiędzy cenami złota i poziomem realnych stóp procentowych w USA. Wzrosty tych ostatnich mogą spowodować nawet 8 – proc. przecenę kruszcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Businessinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Maruderem wśród surowców jest…