Maruderzy branży gier wzięli się za siebie

opublikowano: 08-06-2018, 11:19
aktualizacja: 08-06-2018, 11:20

Zarząd spółki The Dust, której wycenę boleśnie zweryfikowało wejście na giełdę, zmienił strategię. W Artifex Mundi, który od miesiąca ma nową strategię, będzie emisja akcji, choć kurs jest na dnie.

Akcje The Dust weszły na NewConnect w marcu i nie była to udana premiera, bo już na pierwszej sesji akcje taniały o jedną trzecią, a obecnie warte są o połowę mniej niż w ubiegłorocznej ofercie.

Zarząd zaktualizował strategię, poszerzając obszar działalności o produkcję gier na PC i konsole, w tym zwłaszcza wykorzystujące technologię VR.

„To rynki charakteryzujące się bardzo dużym potencjałem oraz możliwością osiągania znaczących poziomów monetyzacji, co może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe Spółki. Powyższe możliwe jest dzięki zbudowaniu przez Zarząd Spółki zespołu wysoko wykwalifikowanych specjalistów” – podano w komunikacie.

Spółka wyda grę „Frankenstein: Beyond the Time". Jej premiera na platformie Steam Early Access (urządzenia VR HTC i Oculus) zaplanowana jest na 29 czerwca 2018 r.

Tymczasem w Artifex Mundi, spółce, która debiutowała w 2016 r. na głównym rynku, dojdzie do emisji akcji w trybie oferty prywatnej. Wczoraj taką decyzję podjęło walne zgromadzenie. Nowych akcji będzie nie więcej niż 1,4 mln (obecnie kapitał dzieli się na 10,5 mln walorów). Ceny emisyjnej nie ustalono, ale w 2016 r. walory sprzedawano po 22,5 zł, a obecnie kosztują 7 zł. Emisja ma być przeprowadzona przed końcem października 2018 r.

"Na obecnym etapie trudno jest przesądzać o harmonogramie emisji akcji. Będziemy z uwagą śledzić sytuację na rynku, w tym również kurs akcji spółki, jednakże nie będzie on najistotniejszą determinantą ceny emisyjnej nowych akcji spółki. Aktualna kapitalizacja giełdowa spółki nie odpowiada – w ocenie zarządu – jej rzeczywistej wartości, tym bardziej uwzględniając dodatkowy potencjał wygenerowany z wykorzystaniem środków pozyskanych w drodze emisji" – mówi Tomasz Grudziński, prezes spółki i członek porozumienia akcjonariuszy, kontrolującego 31 proc. walorów.

 

Miesiąc temu spółka przedstawiła nową strategię rozwoju. Więcej…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu