Maruderzy i lokomotywy

ADM
18-01-2007, 00:00

Maruderzy

Lotos

–3,8%

Spadek kursu ropy naftowej oraz niepewna sytuacja Pawła Olechnowicza na stanowisku prezesa gdańskiej rafinerii skłaniały inwestorów do sprzedaży akcji Grupy Lotos. Papiery te są obecnie najtańsze od końca listopada.

PKN Orlen

–3,6%

Dziś odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej, na której można się spodziewać odwołania dobrze ocenianego przez rynek prezesa Igora Chalupca. Inwestorzy sprzedażą akcji dali wyraz swemu niezadowoleniu z politycznej decyzji ministra skarbu.

Lokomotywy

BRE Bank

+4,0%

Świetną passę z wtorku podtrzymał bank kierowany przez Sławomira Lachowskiego. Środa była już szóstym kolejnym dniem wzrostu notowań najmniejszego reprezentanta branży bankowej w indeksie największych spółek.

Polimex Mostostal

+3,0%

Inwestorzy kupowali akcje budowlanego przedsiębiorstwa, nagradzając je za zdobycie kontraktu wartości 85 mln zł. Spółka wykona instalację do przetwarzania i magazynowania biomasy w Elektrociepłowni Białystok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy