Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 13-03-2007, 00:00

MARUDERZY

PKN Orlen

-0,6%

Akcje PKN Orlen, konkurenta Lotosu, nie cieszyły się powodzeniem wśród inwestorów. Gracze unikają ich przed czwartkowym posiedzeniem rady nadzorczej spółki, na którym może dojść do wymiany części zarządu.

KGHM

-1,3%

Mimo niewielkiego wzrostu ceny miedzi na giełdzie w Londynie akcje spółki zarządzanej przez Krzysztofa Skórę straciły najmocniej na wartości w WIG20. Kombinat chce odkupić od Elektrimu udziały w ZE PAK.

lokomotywy

Bioton

+4,6%

Olbrzymim popytem (obroty 180 mln zł) cieszyły się akcje spółki kierowanej przez Adama Wilczęgę. Bioton kupi BioPartners Holding, szwajcarską firmę z branży biotechnologicznej, za prawie 78 mln USD. Zapłatą będzie 81,5 mln walorów serii I.

Lotos

+1,9%

Wzmożone zainteresowanie akcjami paliwowej spółki, której prezesem jest Paweł Olechnowicz, wywołały doniesienia prasowe o złożeniu przez jedną z firm Romana Karkosika oferty dostaw rosyjskiej ropy. Podobno po atrakcyjnej cenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu