Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 29-03-2007, 00:00

Maruderzy

TP

–3,0%

Kurs największej spółki telekomunikacyjnej, którą zarządza Maciej Witucki, osuwa się już trzecią sesję z kolei. Stawia to pod znakiem zapytania kontynuację odbicia notowań, zapoczątkowanego 14 marca. Obroty przekroczyły 100 mln zł.

KGHM

–2,1%

Nieudane wtorkowe podchody pod okrągłą barierę 100 zł zemściły się następnego zjazdem notowań. Wyższego spadku w WIG20 doświadczyły tylko akcje TP. Notowaniom spółki zaszkodził spadek ceny miedzi do 6705 USD za tonę.

lokomotywy

Lotos

+2,6%

Akcje paliwowej spółki z Wybrzeża, którą kieruje Paweł Olechnowicz, już drugi raz z kolei drożały najbardziej w indeksie WIG20. To głównie zasługa siódmej z kolei zwyżki notowań ropy naftowej. W środę surowiec zdrożał aż o 3 proc.

PKN Orlen

+0,9%

Nie ma mocnych na koncern zarządzany przez Piotra Kownackiego. Walory w środę zdrożały po raz piąty z kolei. Dobrą wiadomością dla akcjonariuszy jest spadek zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 0,84 mln baryłek, czyli o 0,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu