Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

Maruderzy

MOL

-2,8%

Inwestorzy kontynuowali realizację zysków zapoczątkowanych w środę, po wcześniejszej serii trzech sesji poprawiania rekordów hossy. Do redukowania pozycji skłaniało obniżenie przez UBS rekomendacji dla węgierskiej spółki z „kupuj” do „neutralnie”.

Agora

-3,8%

W ciągu dwóch ostatnich sesji akcje wydawcy „GW” staniały o 9,6 proc. Spółka nie publikowała niepokojących komunikatów, ale w ocenie analityków HSBC jej akcje warte są 37,7 zł. Mimo spadku to i tak o 7,5 proc. więcej od obecnego kursu 40,51 zł.

Bioton

+4,3%

Czwartek był udanym dniem dla Ryszarda Krauzego, którego dwie spółki w WIG20 — Bioton i Prokom znalazły się w czołówce liderów rynku. Inwestor biotechnologicznej spółki podkreślił, że chce na długo pozostać w Biotonie.

PKN Orlen

+3,4%

Do zakupu akcji spółki inwestorów skłaniał zamiar zmniejszania przez PKN dźwigni finansowej. Stosunek skonsolidowanego długu netto do EBITDA ma spaść z planowanego na ten rok poziomu 1,6x do 0,7x w 2012 r. Orlen sprzeda też Polkomtel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu