Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 05-07-2007, 00:00

TP

-1,1%

Notowania telekomunikacyjnego operatora dostały zadyszki po czerwcowych wzrostach. Dotychczas paliwem napędowym kursu TP był skup własnych akcji przez spółkę. Wygląda na to, że wczoraj firma nie kontynuowała buy-backu.

CEZ

-0,7%

Maruderem sesji okazał się też czeski gigant energetyczny. Przez większą część sesji nic na to nie wskazywało, a podaż zaatakowała skutecznie na finiszu. Na szczęście dla WIG20 spółka nie ma decydującego wpływu na jego zachowanie.

Prokom

+6,5%

Kurs spółki Ryszarda Krauzego obudził się po długim śnie. Niedawno ogłoszono plany dalszej konsolidacji rynku informatycznego wokół Prokomu. Inwestorzy czekają na kolejne kroki konsolidacji. Liczą też, że spółką zainteresuje się zagraniczny kapitał.

TVN

+3,0%

Kurs telewizji wyraźnie odżywa po kilkumiesięcznej słabości. Akcje TVN mogą odrabiać zaległości do innych blue chipów, bo kiepska pogoda za oknem nie sprzyja wakacyjnym wojażom. Przyciąga raczej do telewizora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu