Maruderzy i lokomotywy

KZ
18-07-2007, 00:00

Maruderzy

PKN Orlen

-2,9%

Wśród akcjonariuszy paliwowej spółki z Płocka górę wzięła ochota do realizacji zysków. Pierwsze objawy słabnięcia obozu byków widoczne były już w poniedziałek. Ale po prawie trzymiesięcznym wzroście korekta jest rzeczą naturalną.

PGNiG

-2,3%

Podobnie wygląda sprawa z notowaniami gazowego monopolisty. W poniedziałek akcje firmy, której szefuje Krzysztof Głogowski, ustanowiły historyczny rekord 5,68 zł. Dzień później górą byli inwestorzy realizujący zyski.

lokomotywy

Lotos

+0,7%

Jedyną z pięciu spółek surowcowych z WIG20, której akcje podrożały we wtorek, był paliwowy koncern kierowany przez Pawła Olechnowicza. Prezes w „PB” zapowiedział podwojenie wartości Lotosu do 2011 r. Kapitalizacja ma wzrosnąć do 13 mld zł.

Prokom

+4,3%

Ostatnie trzy sesje dostarczają dużo emocji akcjonariuszom informatycznej firmy. Kurs ulega dużym wahaniom. Sesje wzrostowe przeplatają się ze spadkowymi. Mimo mocnych wahań notowania spółki utrzymują się w okolicach górki z początku lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy