Czytasz dzięki

Maruderzy i lokomotywy

MZ
opublikowano: 26-07-2007, 00:00

MARUDERZY

Stalprodukt

-6,5%

Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Akcje stalowej spółki, do niedawna ulubieńca inwestorów, dopadła wyraźna korekta. Jeszcze w czerwcu kurs Stalproduktu atakował rekordy i zbliżał się do 1500 zł. Teraz waha się przy 1100 zł.

MOL

-2,2%

Węgierska spółka nadal skupuje własne akcje, by uchronić się przed wrogim przejęciem przez austriacki koncern OMV. Informuje o tym niemal codziennie. Wczoraj to inwestorów nie wzruszyło, bo rynek był po prostu spadkowy.

LOKOMOTYWY

GTC

+1,7%

Po raz pierwszy od kilku tygodni zaświeciło słońce dla dużych deweloperów. Branżowy wskaźnik ruszył w górę, na zielono kończyła sesję spółka zarządzana przez Piotra Kroenke i jej konkurenci — Echo, JW Construction i Dom Development.

TP

+1,7%

Bodźcem do zakupów walorów telekomu stała się informacja, że w akcjonariacie spółki znalazła się firma Capital Management and Research Group, posiadająca ponad 8 proc. papierów TP. We wtorek opublikuje wyniki z II kwartału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane