Maruderzy i lokomotywy

SG
opublikowano: 04-09-2007, 00:00

MARUDERZY

PKO BP

-0,8%

Największy krajowy bank detaliczny nie wsparł wzrostu indeksów. Może to być echo wyników spółki, które analitycy uznali za rozczarowujące przez wysokie odpisy na rezerwy w banku. Specjaliści oceniają też, że PKO BP był dotychczas notowany z premią.

Prokom

-4,3%

Trwa czarna seria spółek Ryszarda Krauzego. Inwestorzy nie wiedzą, jak skończy się sprawa przeciekowa, co rzuca cień na notowania powiązanych z nim firm. Spółki i analitycy uspokajają, ale rynek woli dmuchać na zimne.

Agora

+5,2%

Początek września jest udany dla medialnego holdingu. Kurs Agory rósł na dużych obrotach, choć nowy prezes Marek Sowa nie zapowiedział rewolucji. Za to wyniki firmy pokazują, że radzi sobie ona coraz lepiej. Inwestorzy liczą na współpracę z Polsatem.

Cersanit

+2,9%

Kurs lidera rynku ceramiki sanitarnej zaczyna wracać do formy po sierpniowej korekcie. Spółka nie ma już wysokiej dynamiki zysku, ale trudno się spodziewać, że będzie w nieskończoność bić rekordy. Ceni się za to jej wiarygodność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Maruderzy i lokomotywy