Maruderzy i lokomotywy

ASZ
11-10-2007, 00:00

MARUDERZY

PKN Orlen

–2,5%

Mocno na hamulec WIG20 naciskał koncern z Płocka, a powodem spadku było obniżenie przez ING rekomendacji z „kupuj” do „trzymaj”. Na niewiele się zdało utrzymanie dotychczasowej ceny docelowej 60 zł. Na zamknięciu za walor płacono 55,05 zł.

CEZ

–3,3%

Świetna passa kiedyś się kończy. Może po dynamicznym wzroście notowań czeskiego giganta energetycznego w środę w akcjonariuszach górę wzięła ochota do realizacji niemałych zysków. Od 25 września do 9 października kurs CEZ poszybował o 17,5 proc.

lokomotywy

BRE Bank

+2,6%

Kurs najmniejszego banku w WIG20 szybko rośnie. Środa była ósmym z kolei dniem, podczas którego akcjonariusze spółki kierowanej przez Sławomira Lachowskiego liczyli zyski. Od początku miesiąca wzbogacili się o ponad 16 proc.

Polnord

+2,5%

Wygląda na to, że zakończyła się kilkudniowa korekta notowań spółki ze stajni Ryszarda Krauzego. Udany dzień mieli też posiadacze pozostałych firm budowlanych wchodzących w skład indeksu czołowych firm GPW: PBG i Polimeksu-Mostostalu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy