Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 18-10-2007, 00:00

MARUDERZY

CEZ

–1,6%

Akcjonariuszy dopadła lekka zadyszka. Czeski gigant energetyczny złożył ofertę w przetargu na partnera strategicznego przy budowie i eksploatacji elektrowni jądrowej w Bułgarii. Projekt budowy dwóch 1000-MW bloków wart jest 4 mld euro.

Agora

–1,2%

Walory wydawcy „GW” taniały czwartą kolejną sesję. Inwestorzy mogą obawiać się, że wejście na rynek nowego dziennika „Polska” negatywnie przełoży się na wpływy Agory z reklam.

lokomotywy

Prokom

+2,8%

W środę komputerowa spółka, z której wycofuje się Ryszard Krauze, przerwała serię czterech spadkowych sesji, podczas których jej kurs zmniejszył się łącznie o 3,4 proc. Już 9,98 proc. głosów na WZA Prokomu kontroluje Asseco Poland.

TVN

+3,8%

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na obronę przez atak, jaki wykonała wobec Telewizji Puls spółka TVN, która skierowała do KRRiT wniosek o wykluczenie konkurenta z postępowań koncesyjnych w sprawie przydziału nadajników naziemnych w kilku miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu