Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

MARUDERZY

GTC

–4,5%

Pogłębia się korekta notowań największego dewelopera. Spadkowi kursu towarzyszyły zwiększone obroty — w dużej mierze na skutek kilku umówionych transakcji. Największa z nich to przeszło 100 tys. walorów i 10,7 mln zł jednorazowego obrotu.

Bioton

–2,6%

Złej passy nie może przełamać biotechnologiczna spółka. Na zamknięciu czwartkowej sesji za jeden walor gracze płacili tylko 1,13 zł, najmniej od połowy sierpnia. Wygląda na to, że inwestorzy staną przed koniecznością obrony historycznego dołka 1,03 zł.

LOKOMOTYWY

Pekao

+1,4%

Kursy dwóch czołowych banków rosły równo, ale walory spółki kierowanej przez Jana Krzysztofa Bieleckiego cieszyły się ponaddwukrotnie wyższym wzięciem niż PKO BP. Pekao wygrał w klasyfikacji obrotów stosunkiem 310:150 mln zł.

TP

+2,6%

Maciej Witucki, prezes telekomunikacyjnej spółki, ma powody do zadowolenia. Analitycy nie spodziewali się, że TP mile zaskoczy wynikami. A jednak zaskoczyła, skutkiem czego akcje cieszyły się olbrzymim wzięciem. Obroty podsumowano na 655 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu