MARUDERZY
Bioton
–4,6%
Potwierdzają się nasze obawy, że najbliższa przyszłość notowań biotechnologicznej spółki na GPW rysuje się w ciemnych barwach. Kurs Biotonu spadł do 1,05 zł, najniższego poziomu od połowy czerwca 2005 r.
KGHM
–3,1%
Lepsze niż prognozowali analitycy wyniki kwartalne nie uchroniły KGHM przed dotkliwym spadkiem notowań. Władze spółki, na których czele stoi Krzysztof Skóra, uprzedziły, że wyniki IV kwartału mogą być słabsze niż w poprzednich okresach.
lokomotywy
TVN
+2,8%
Akcjonariusze medialnej spółki zbagatelizowali złowieszczą rekomendację „sprzedaj” z amerykańskiego banku inwestycyjnego Goldman Sachs. Zachowali się odwrotnie i kupowali walory po czterodniowej, 5,4-procentowej korekcie w ubiegłym tygodniu.
GTC
+3,7%
Na ostatnich czterech sesjach notowania dewelopera ulegały bardzo silnym wahaniom. Wygląda to na walkę byków i niedźwiedzi, dysponujących wyrównanymi siłami. Gra idzie o wysoką stawkę — pogłębienie korekty bądź o jej zakończenie.