Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 09-11-2007, 00:00

MARUDERZY

PKN Orlen

–3,6%

Najcięższym balastem dla WIG20 był w czwartek paliwowy koncern, któremu szefuje Piotr Kownacki. Za rosnącą w szalonym tempie ceną ropy nie podążają bowiem marże rafineryjne, jak to miało do niedawna miejsce.

TVN

–2,1%

Strata netto telewizji, kierowanej przez Piotra Waltera, była w trzecim kwartale wyższa od oczekiwań. Inwestorzy wymierzyli spółce srogą karę. Akcje TVN należały do najgorszych inwestycji w gronie spółek z WIG20. W ciągu

dnia traciły nawet 6,1 proc.

lokomotywy

PGNiG

+4,2%

Trzęsienie ziemi na giełdzie nie wyrządziło kursowi gazowego monopolisty żadnych szkód. Notowaniom przedsiębiorstwa sprzyja m.in. drożejąca ropa. Na zamknięciu czwartkowej sesji kurs wspiął się do 6 zł, drugiego wyniku w historii.

Agora

+3,0%

Lepsze od oczekiwań analityków wyniki kwartalne skłoniły inwestorów do zakupów akcji firmy kierowanej przez Marka Sowę. Agora podniosła prognozę wzrostu rynku reklam w 2007 r. do 11-12 proc. Nie zwiększy natomiast budżetu marketingowego „GW”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy