Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 19-11-2007, 00:00

MARUDERZY tygodnia

Polnord

–15,3%

Dopiero w piątkowe popołudnie akcjonariusze dewelopera kierowanego przez Wojciecha S. Ciurzyńskiego doczekali się odbicia. Bilans pięciu dni jest jednak niekorzystny, zwłaszcza w świetle poprzedniego tygodnia, gdy kurs zanurkował o 14,9 proc.

Polimex-Mostostal

–12,3%

Największa spółka budowlana na GPW walnie przyczyniła się do dużego spadku indeksu branżowego WIG-Budownictwo. Notowania Polimeksu lecą na łeb na szyję od prawie czterech tygodni. W tym czasie kurs spadł o 36 proc.

lokomotywy tygodnia

PKN Orlen

+2,4%

Strata, jaką odnotował w ubiegłym tygodniu indeks WIG20, byłaby dużo większa, gdyby nie pomocna dłoń płockiej rafinerii. Kurs odreagował częściowo 12,9-procentowy bolesny spadek z pierwszego tygodnia listopada. Na razie to tylko odbicie.

Lotos

+3,8%

Mniejszy konkurent z Wybrzeża dał zarobić więcej, mimo że skala przeceny z początku miesiąca była skromniejsza (-7,8 proc.). Akcjonariuszy Lotosu ucieszyły lepsze od spodziewanych przez analityków wyniki III kwartału. Podniesiono też prognozy na 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane