Maruderzy i lokomotywy

AND
opublikowano: 21-12-2007, 00:00

MARUDERZY

PEKAO

–0,9%

Notowania Pekao, którym kieruje Jan Krzysztof Bielecki, nie mogą się otrząsnąć po wtorkowej sesji. Nurkowały wtedy nawet o 10 proc. Właściciele akcji połączeniowych po fuzji z BPH nie przywiązali się do nowych papierów.

BPH

–2,3%

Walory „mini-BPH” wciąż parzą inwestorów. Być może oddają oni akcje, żeby zaksięgować stratę, która obniży należny fiskusowi podatek z wcześniejszych zysków. Instytucji tej nie pomaga, że wkrótce może wypaść ze składu WIG 20. Cicho też o nowej strategii.

lokomotywy

CEZ

+0,3%

Dobre notowania czeskiego giganta energetycznego to odzwierciedlenie mody na zagraniczne spółki. Skoro rosną firmy ukraińskie, to tym bardziej powinien CEZ, który kapitalizacją na GPW ustępuje jedynie wczorajszemu debiutantowi — włoskiemu Unicredit.

AGORA

+4,3%

Sektor medialny jest wymieniany jako jeden z najbardziej perspektywicznych na giełdzie w przyszłym roku. Spragnieni zysków gracze starają się wyprzedzać dobre informacje z czołowej firmy medialnej w kraju. Polsat znów jest na wydaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AND

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy