Maruderzy i lokomotywy

KZ
opublikowano: 09-01-2008, 00:00

MARUDERZY

BRE

–2,1%

Wczoraj mieliśmy do czynienia z kolejną słabą sesją w wykonaniu BRE. Akcje banku kierowanego przez Sławomira Lachowskiego potaniały o 2,1 procent, do 460,1 zł. Był to największy spadek wśród blue chipów. Na szczęście obroty nie były duże.

TPSA

–1,6%

To antybohater wczorajszej sesji. Kurs TP zakończył dzień na 1,6-procentowym minusie. Za akcję płacono na zamknięciu 22,8 zł. Na uwagę zasługują obroty — przekroczyły 116 mln zł i były największe wśród taniejących spółek z WIG20.

Lokomotywy

KGHM

+3,7%

Miedziowy koncern ciągnął wczoraj indeks w górę, mimo że na początku sesji jego akcje nieco taniały. Spółce sprzyjały drożejące na świecie surowce. Kurs rósł przy sporych obrotach, które przekroczyły 390 mln zł.

GTC

+3,3%

Akcje dewelopera znów są w modzie. Wczoraj w połowie sesji kurs GTC zaczął rosnąć, by zakończyć ją na 3,3-procentowym plusie. Obrót jednak nie porażał — wyniósł 35 mln zł, a właściciela zmieniło ponad 400 tys. walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu