Maruderzy i lokomotywy

AND
opublikowano: 15-01-2008, 00:00

MARUDERZY

PKN Orlen

–3,8%

To jeden z głównych wczorajszych motorów spadku WIG20. Akcje płockiej rafinerii po raz ostatni były tak tanie na przełomie maja i czerwca zeszłego roku. Spółce zaszkodziła obniżona rekomendacja banku UBS.

CEZ

–4%

Fala wyprzedaży, jaka przetacza się przez warszawski parkiet, nie służy czeskiej spółce. Nie pomogła nawet informacja, że CEZ złożyła ofertę w przetargu na partnera strategicznego przy modernizacji rumuńskiej elektrowni w Galati.

Lokomotywy

BZ WBK

+2,5%

Po okresie silnych spadków kurs banku kierowanego przez Mateusza Morawieckiego zaczął wreszcie odbijać. Osiągnięcie BZ WBK nabiera dodatkowej wartości, kiedy dodamy, że WIG-Banki był w poniedziałek na minusie.

Polnord

+4,2%

To wczoraj najlepiej zachowująca się spółka wśród wszystkich blue chipów. Polnord wyróżniał się także na tle innych deweloperów. Wczoraj WIG-Deweloperzy zanotował spadek o 1,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AND

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu