Maruderzy i lokomotywy

AS
opublikowano: 16-01-2008, 00:00

MARUDERZY

Polimex

–10,1%

To zdecydowanie najgorszy blue chip na GPW. Kurs grupy budowlano-inżynieryjnej spada z niewielkimi przerwami od początku roku. Jedyne pocieszenie w niezbyt dużych obrotach — wczoraj przekroczyły 15 mln zł.

PKN Orlen

–5,4%

Na wtorkowej sesji słabo prezentował się też Orlen kierowany przez Piotra Kownackiego. Akcje paliwowego koncernu potaniały o 5,4 proc., do 46 zł. Obroty przekroczyły 108 mln zł. Spółce wyraźnie zaszkodziła ostatnia rekomendacja „sprzedaj” od UBS.

lokomotywy

PKO BP

–1,8%

To najmocniejszy wczoraj blue chip. Kurs państwowego banku spadł o 1,8 proc, ale był to najmniej dotkliwy spadek podczas wczorajszej sesji wśród spółek z indeksu WIG20. Na uwagę zasługują jednocześnie spore obroty walorami PKO — przekroczyły 167 mln zł.

Cersanit

–2,9%

Relatywnie dobrze trzymał się wczoraj producent ceramiki sanitarnej, mebli łazienkowych i płytek. Co prawda, Cersanit zakończył sesję blisko 3-procentowym spadkiem kursu, ale w trakcie notowań jego akcje drożały nawet o 2,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu