Maruderzy i lokomotywy

CK
opublikowano: 30-01-2008, 00:00

MARUDERZY

BPH

+2,5%

Po dynamicznym wzroście na poprzednich pięciu sesjach kurs potrzebował odpoczynku. Korekta była płytka, a pod koniec sesji akcje znów cieszyły się popytem. Trend wzrostowy banku, który trafił pod skrzydła GE, nabiera rumieńców.

TP

–0,7%

Kurs narodowego operatora poruszał się wbrew tendencjom na rynku. Nie pomagają pozytywne rekomendacje analityków. Kurs TP przeżył styczniową przecenę znacznie delikatniej niż giełda i teraz inwestorzy wolą kupować bardziej przecenione akcje.

lokomotywy

BRE

+6%

Silne odbicie zaliczył najmocniej przeceniony w styczniu bank. Wcześniej kurs spadał, bo inwestorzy obawiali się, że dekoniunktura przełoży się na wyniki. Powrót optymizmu wspiera więc kurs banku zarządzanego przez Sławomira Lachowskiego.

Lotos

+4,8%

Kurs północnej rafinerii wrzucił wyższy bieg. Niezależnie od tego, czy to wynik nadziei na solidne wyniki czwartego kwartału, czy też postępy w podboju bałtyckich złóż surowca, to trzeba stwierdzić, że akcje Lotosu wyraźnie dystansują notowania Orlenu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane