Czytasz dzięki

Maruderzy i lokomotywy

CK
opublikowano: 04-02-2008, 00:00

MARUDERZY tygodnia

CEZ

–3,35%

Czeski gigant energetyczny to przykład, że dobre rekomendacje, nawet od zachodnich banków inwestycyjnych, nie zawsze przekładają się na notowania. Kurs spółki jest znacznie wyczulony na zmiany nastrojów rynkowych, więc w piątek zaiskrzyło.

PGNiG

–4,5%

Akcjonariusze gazowego monopolisty nie mogą być zadowoleni z ubiegłotygodniowych notowań spółki. Kurs PGNiG znajduje się na najniższych poziomach od sześciu miesięcy i jego inwestorzy muszą się mieć na baczności, bo podaż nadal ma przewagę.

lokomotywy tygodnia

GTC

+6,8%

Akcje dewelopera zarządzanego przez Eli Alroya pokazały siłę, nie ulegając nerwowej sytuacji nawet podczas czwartkowych spadków. Notowania firmy mogły wesprzeć ostatnio pojawiające się pozytywne rekomendacje analityków.

TP

+8,8%

Dobre wyniki, prognozy oraz zapowiedź wypłaty solidnej dywidendy wyrwały narodowego operatora z letargu. Inwestorzy przypomnieli sobie, że liczba klientów spółki to ogromny potencjał do technologicznych sojuszy, na przykład z Canal+ w futbolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane