Maruderzy i lokomotywy

KZ
opublikowano: 08-02-2008, 00:00

MARUDERZY

Pekao

–3,2%

Bardzo słabo prezentowały się wczoraj największe giełdowe banki. Pekao traciło najwięcej. W zaledwie pięć sesji wartość instytucji stopniała aż ponad 6 proc. i znalazła się w pobliżu styczniowego dołka.

PKN Orlen

–4,6%

Akcje płockiej rafinerii były jednymi z najsłabszych blue chipów na wczorajszej sesji. Powody to coraz gorsze nastawienie graczy do największych spółek i nerwowa atmosfera wokół PKN Orlen (zmiany we władzach spółki).

Lokomotywy

PBG

+3,3%

To był wczoraj najlepiej zachowujący się blue chip na giełdzie. Ale akcje spółki zarządzanej przez Jerzego Wiśniewskiego zagwarantowały sobie pozycję lidera rzutem na taśmę, dzięki wybiciu w ostatnich minutach sesji.

BRE Bank

+0,8%

Ostatnio należy do dobrze zachowujących się banków na nerwowym rynku. W tydzień na jego akcjach można było zarobić prawie 5 proc. Indeksy WIG20 i WIG-Banki są na sporym minusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu