Maruderzy i lokomotywy

KZ
opublikowano: 29-02-2008, 00:00

MARUDERZY

Lotos

–4,6%

Akcje gdańskiej rafinerii zmagały się z przeceną kolejną sesję z rzędu. Wczoraj korekta zbiegła się z prezentacją wyników kwartalnych. Mimo osiągnięcia w 2007 roku zysków wyższych od spodziewanych akcje wyraźnie taniały.

KGHM

–2,9%

Po środowym silnym wybiciu przyszła pora na korektę. Zbiegła się ona z lekką przeceną na rynku miedzi. Jednak cały czas notowania surowca pozostają blisko najwyższego poziomu od 21 miesięcy.

Lokomotywy

PGNiG

+2,6%

To wczoraj zdecydowany lider wzrostów. Spółka zarządzana przez Krzysztofa Głogowskiego pochwaliła się wynikami czwartego kwartału. Jeśli pominąć gigantyczny, niegotówkowy odpis aktualizujący, to wyniki można by określić jako rewelacyjne.

CEZ

0,0%

Akcje czeskiej spółki należały wczoraj do nielicznego grona blue chipów, które przez dłuższy czas zyskiwały na wartości. Wczoraj pojawiła się rekomendacja JP Morgan zalecająca neutralne podejście do tych walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu