Maruderzy i lokomotywy

MZ
opublikowano: 05-03-2008, 00:00

MARUDERZY

Jutrzenka

-11,2%

Firma cukiernicza miała prawie 6 mln zł straty w IV kwartale, a rok wcześniej osiągnęła ponad 7 mln zł zysku. To rozczarowało inwestorów. Wczorajsza sesja była już drugą, podczas której kurs spadał o ponad 10 proc.

BRE Bank

-9%

Informacja o odejściu prezesa Sławomira Lachowskiego, twórcy m.in. mBanku, była impulsem do wyprzedaży akcji BRE. Analitycy KBC Securities wyceniają jednak walory banku o 1,3 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia.

lokomotywy

Stalexport

+16,4%

Giełdowi gracze najwyraźniej uznali, że kurs spółki zbyt mocno spadał w ostatnich dniach. Dzięki znacznej przewadze popytu nad podażą wycena akcji wróciła do wartości z połowy ubiegłego tygodnia.

Oponeo

+9,1%

Spółka przekonała inwestorów, że na sprzedaży opon w internecie można nieźle zarobić. Pokazała również, że może utrzymać kilkusetprocentowy wzrost zamówień także w tym roku. To wystarczyło, by kurs mocno ruszył w górę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy