Maruderzy i lokomotywy

AB
opublikowano: 16-07-2008, 00:00

MARUDERZY

Bioton

–12,2%

Zjazd kursu biotechnologicznej spółki, zarządzanej przez Adama Wilczęgę przyspieszył. Wycena firmy spadła wczoraj cztery razy mocniej niż WIG20. Od szczytu z początku czerwca kapitalizacja spadła już o ponad połowę.

LPP

–10%

Obwieszczenie na początku miesiąca blisko 30-procentowego wzrostu sprzedaży w czerwcu nie chroni przed spadkami. Odzieżowa spółka traciła na wartości najmocniej spośród średnich przedsiębiorstw z GPW.

lokomotywy

Agora

+0,3%

W poniedziałek ruszył skup własnych akcji w celu umorzenia. Kursu broni więc sama firma lub jej akcjonariusze, którzy spodziewają zwyżki z powodu buy-backu. Medialna spółka była oparciem dla WIG20.

Lotos

+0,2%

Informacje o spodziewanych dobrych wynikach w II kwartale oraz finalizowanie zakupu złóż ropy w Norwegii pomogły zakończyć dzień na plusie. W trakcie sesji kurs zszedł jednak nawet 2,4 proc. poniżej poniedziałkowego zamknięcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu