Maruderzy i lokomotywy

AS
opublikowano: 31-07-2008, 00:00

MARUDERZY

CEZ

–1,5%

Czeski koncern energetyczny był jednym z czterech blue chipów, które znalazły się pod kreską. Widać więc, że korekta spadkowa zapoczątkowana na początku miesiąca nie skończyła się jeszcze, a kursowi nie pomagają nawet silne wzrosty indeksów.

Grajewo

–1,6%

Spadająca zyskowność nie zachęca inwestorów do zakupów akcji. Przy niewielkich obrotach kurs dryfuje już od połowy miesiąca. Inwestorów z letargu nie wybudziło nawet odbicie na GPW.

lokomotywy

Gant

+11,5%

Deweloper, zarządzany przez Dariusza Małaszkiewicza, zdecydowanie wsparł zwyżkę indeksu średnich spółek. Popyt na akcje wzmógł się po południu, ale i tak notowania rozpoczęły się z luką hossy.

BZ WBK

+11,6%

Lepsze od prognoz rynku wyniki kwartalne wielkopolskiego banku okazały się wodą na młyn dla giełdowych byków. Dzięki nim kurs powrócił do wartości z początku czerwca, odbijając o blisko 30 proc. od lipcowego dna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu