Maruderzy i lokomotywy

AS
opublikowano: 28-08-2008, 00:00

MARUDERZY

PKO BP

–2,5%

Zmiany w zarządzie banku i obniżanie wycen przez brokerów skłoniły wielu inwestorów do sprzedaży walorów. Akcji pozbywali się nie tylko drobni gracze, ale także instytucje. Potwierdza to wartość obrotów, która była najwyższa na całym rynku.

Bioton

–2,3%

Kurs podniósł się we wtorek po wcześniejszej dotkliwej przecenie. Złe wyniki kwartalne, wycofanie się z inwestycji głównego akcjonariusza oraz bardzo mocne ścięcie wycen przez analityków wzięły górę.

lokomotywy

Cersanit

+0,3%

Spółka kierowana przez Mirosława Jędrzejczyka była drugim i ostatnim blue chipem, który oparł się przecenie. Brak chętnych do pozbywania się akcji spowodował, że przez całą sesję kurs nie zszedł pod kreskę.

KGHM

+2,2%

Odrabiając wtorkową przecenę, spółka stała się opoką dla obsuwającego się WIG20. Kursowi nie przeszkadzało wznowienie sporu zbiorowego przez pracowników czy wcześniejsze ścięcie wycen przez analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy