Maruderzy i lokomotywy

AB
opublikowano: 23-09-2008, 00:00

MARUDERZY

Polimex-Mostostal

–10,5%

Wysyp nowych zleceń wzniósł kurs pod koniec zeszłego tygodnia. Inwestorzy przystąpili jednak do realizacji zysków po tym, jak ING obniżył rekomendację do "sprzedaj", a cena docelowa okazała się ponad 20 proc. niższa od piątkowego kursu.

Orbis

–6,9%

Po krótkiej przerwie notowania turystycznej grupy powróciły do trendu spadkowego. Do sprzedaży walorów zachęciła rekomendacja KBC. Choć kurs spadł od szczytu z początku miesiąca już o 18 proc., to i tak jest 33 proc. powyżej lipcowego dołka.

lokomotywy

CEZ

+2,8%

Indeks blue chipów pchał do góry czeski koncern energetyczny, kierowany przez Martina Romana. Jego kursowi nie zaszkodzili analitycy Unicredit, którzy obniżyli cenę docelową akcji CEZ.

Orco Group

+18,6%

Deweloperska spółka, podobnie jak w piątek, należała wczoraj do liderów wzrostu. Dynamiczna zwyżka zniwelowała jednak przecenę z początku zeszłego tygodnia dopiero w połowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu