Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 06-02-2007, 00:00

Maruderzy tygodnia

TVN

-4,9%

Kiepskie wyniki styczniowej oglądalności telewizyjnej stacji zaszkodziły wycenie TVN. Udział stacji w grupie docelowej w prime time spadł do 26,0 proc. z 28,4 proc. rok wcześniej. Oglądalność była taka jak przed rokiem, czyli na poziomie 15,6 proc.

GTC

-3,0%

Piątkowa zadyszka, kiedy to nie udało się poprawić rekordu 52,5 zł z 26 stycznia, przeniosła się także na początek nowego tygodnia. Wygląda na to, że inwestorom dewelopera należy się trochę dłuższy odpoczynek przed kolejnymi próbami śrubowania szczytów.

Lokomotywy tygodnia

Prokom

+2,7%

Poniedziałek był dniem Ryszarda Krauzego, którego dwie spółki w WIG20 dały przyzwoicie zarobić. Za jedną akcję informatycznego giganta inwestorzy płacą 169,5 zł. Do lokalnego szczytu z połowy stycznia brakuje tylko 3,8 proc.

Bioton

+2,5%

W ubiegłym tygodniu posiadacze akcji biotechnologicznej perły w koronie biznesmena z Wybrzeża dzielnie bronili kursu przed spadkiem poniżej 2 zł. W poniedziałek notowania odbiły na 5 groszy w górę, co może być dobrą wróżbą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane