Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 25-06-2007, 00:00

MARUDERZY TYGODNIA

TP

-3,8%

Dwa tygodnie temu akcje telekomu kierowanego przez Macieja Wituckiego, zyskały 10 proc. Korekta w minionym tygodniu zabrała niemal dokładnie połowę tamtej zwyżki. Ponownie zaszkodziły spory z nieugiętym regulatorem.

PBG

-4,1%

Premierowy tydzień w składzie indeksu WIG20 nie należał do udanych. Notowania spółki, która walczy z Polimeksem o miano największej w branży pod względem wyceny, spadały. I to mimo nowych kontraktów.

LOKOMOTYWY TYGODNIA

MOL

+5,1%

Władze węgierskiego koncernu naftowego poinformowały o wznowieniu programu skupu akcji własnych. To (plus rekomendacja „kupuj” od Goldman Sachs) wystarczyło, żeby kurs MOL z nawiązką odrobił w piątek straty z pierwszej części tygodnia.

PKN Orlen

+0,4%

Rzutem na taśmę notowania płockiej spółki zakończyły tydzień ponad kreską. Pomogła rekomendacja od amerykańskiego banku inwestycyjnego, który podniósł wycenę akcji paliwowego giganta

z 50 zł do 58 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy tygodnia