Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 03-09-2007, 00:00

Maruderzy tygodnia

Bioton

-12,3%

Prokom

-14,5%

Akcjonariusze obu firm kończyli tydzień w kiepskich nastrojach. Przyczyną były doniesienia o zamiarze zatrzymania Ryszarda Krauzego, głównego akcjonariusza. Bioton i Prokom okazały się nie tylko najgorszymi inwestycjami spośród spó- łek z WIG20. Znalazły się też w dziesiątce najmocniej przecenionych walorów. Dzięki piątkowemu odbiciu Bioton zniwelował jedynie część strat. Akcje Prokomu też próbowały rosnąć, ale pod koniec sesji popyt skapitulował. Kurs spadł o 5 proc.

lokomotywy tygodnia

Agora

+7,5%

Zmiana warty na szczytach władzy koncernu medialnego zbiegła się z wyraźnym wzrostem kursu Agory. Po raz pierwszy od półtora roku za jej akcje płacono więcej niż 50 zł. Piatkową sesję kończyła wzrostem o 3 proc., do 51,6 zł.

PBG

+4,8%

Budowlana firma pochwaliła się w ubiegłym tygodniu tylko jednym nowym, w dodatku niewielkim kontraktem (o wartości 3 mln EUR). Zdobyto go jednak na rynku norweskim, który na razie jest sondowany. To ma być kierunek ekspansji wielkopolskiej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu