Maruderzy i lokomotywy tygodnia

KSA
10-09-2007, 00:00

Maruderzy tygodnia

KGHM

-7,17%

Kiepskie nastroje na całym rynku oraz decyzja sądu o wstrzymaniu wypłaty drugiej transzy dywidendy podcięły skrzydła notowaniom miedziowego kombinatu. Inwestorzy KGHM będą musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając na należne im 8,48 zł na akcję.

TVN

-7,8%

Akcje nadawcy telewizyjnego były najgorszą inwestycją ubiegłego tygodnia wśród największych spó- łek. Notowaniom i ocenie TVN w oczach inwestorów na pewno nie pomaga systematyczna nadpodaż walorów sprzedawanych przez władze emitenta.

lokomotywy tygodnia

PGNiG

+4,4%

Na rozchwianym rynku walory gazowego potentata, którym zarządza Krzysztof Głogowski, wyróżniały się pozytywnie. Inwestorzy dobrze oceniają perspektywy PGNiG. Kurs (5,45 zł) przekroczył ceny docelowe w ostatnich wycenach analitycznych (5,04 zł).

Cersanit

+3,15%

Kurs potentata rynku ceramiki sanitarnej ma zakusy na powrót w okolice maksimów z czerwca (około 50 zł). Spółka zasługuje na wysoką wycenę, ale na przeszkodzie może stanąć ogólna koniunktura na rynkach akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy tygodnia