Maruderzy tygodnia
AMREST
-20,0%
Akcjonariusze właściciela sieci restauracji nie mogą zaliczyć zeszłego tygodnia do udanych. Słabe wyniki w ostatnich trzy miesiącach 2007 r. wraz ze spadającymi wycenami analityków spowodowały znaczną przewagę sprzedających.
BRE BANK
-16,4%
Zmiana na stanowisku prezesa banku okazała się nieoczekiwaną niespodzianką dla inwestorów. Ocenili ją jednoznacznie negatywnie. Walory właściciela m.in. mBanku i Multi Banku straciły w zeszłym tygodniu najwięcej spośród akcji blue chipów.
Lokomotywy tygodnia
POINT GROUP
+52,5%
Mimo spadków indeksów kapitalizacja medialnej spółki kierowanej przez Michała Lisieckiego wzrosła o ponad połowę. Zarząd obiecał inwestorom duży wzrost zysków w kolejnych latach, co stało się dla nich impulsem do zakupów.
OPONEO
+19,9%
Inwestorzy z entuzjazmem zareagowali na trzycyfrową dynamikę zwiększania obrotów przez spółkę handlującą oponami w internecie. Zaczęli zwiększać liczbę jej akcji w swoich portfelach, choć chętnych do sprzedaży walorów nie było zbyt wielu.