Maruderzy i lokomotywy tygodnia

AB
opublikowano: 14-04-2008, 00:00

Maruderzy tygodnia

Cersanit

-9,6%

Blisko jedną dziesiątą kapitału stracili posiadacze akcji spółki ze stajni Michała Sołowowa. Tak zły wynik blue chipa jest w głównej mierze skutkiem piątkowej przeceny. I to pomimo całkiem dobrych wyników finansowych.

GTC

-8,4%

Wcześniejsze wzrosty cen walorów dewelopera zamieniły się w straty głównie za sprawą obniżenia rekomendacji przez analityków. Możliwe, że kurs przetestuje minimum z początku marca.

Lokomotywy tygodnia

Mondi

+11,8%

Kurs producenta papieru przerwał dotychczasowy trend spadkowy. Choć jeden z brokerów obniżył wycenę docelową spółki poniżej jej obecnej wartości, to i tak inwestorzy zdają się wierzyć w dobre perspektywy firmy.

LPP

+6,2%

Sieć sklepów odzieżowych Reserved należała do ulubieńców graczy z powodu planów konsolidacji branży. Choć kurs przejmowanego właśnie Artmana (salony House) skoczył pięć razy mocniej, to jego nominalny wzrost kapitalizacji był cztery razy mniejszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu