Maruderzy i lokomotywy tygodnia

DI
opublikowano: 08-09-2008, 00:00

Maruderzy tygodnia

KGHM

–13,2%

Taniejąca miedź i kolejne ścięcie wyceny przez analityków spowodowały mocne obsunięcie się kursu. Odwrót inwestorów od papierów lubińskiej spółki widać było szczególnie w piątek, kiedy notowania spadły o 8,7 proc., a obroty przekroczyły 350 mln zł.

NWR

–16,9%

Kapitalizacja czeskiej spółki zmniejszyła się w tydzień o 3,2 mld zł. Od maksimum z 20 czerwca rynkowa wycena największego właściciela kopalń węgla kamiennego w naszym regionie stopniała już o 9 mld zł (39 proc.).

lokomotywy tygodnia

Vistula

+31,4%

Wzrosty mWIG40 mocno wspierała postawa odzieżowej spółki, którą zarządza Michał Wójcik. Deklaracja największych akcjonariuszy o objęciu nowych akcji po znacznie wyższej cenie niż kurs wywołała dynamiczną zwyżkę notowań.

InterCars

+22,2%

Inwestorzy uznali, że dla biznesu dystrybutora części samochodowych nadchodzą lepsze czasy. Dali temu wyraz poprzez wzmożone zakupy akcji, co wywindowało kurs do poziomu sprzed sierpniowej przeceny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy tygodnia