Maruderzy i obrońcy rynku

ASZ
opublikowano: 09-02-2007, 00:00

Maruderzy

Polimex

-7,4%

Najgorsze humory po czwartkowej sesji mają akcjonariusze budowlanego kolosa. Za jednym zamachem akcje spadły do poziomu sprzed sześciu dni. W ciągu trzech poprzednich sesji, mimo usilnych starań, nie udało się poprawić rekordu 195,2 zł.

KGHM

-5,4%

Winą za głęboką przecenę notowań kombinatu obarczyć oczywiście należy korektę na rynku miedzi. Dealerzy prognozują jednak, że już wkrótce relatywnie niska cena może skłonić inwestorów do spekulacyjnego kupna tego metalu.

obrońcy rynku

Prokom

-0,4%

Najniższe straty wśród spółek z WIG20 ponieśli akcjonariusze informatycznej spółki Ryszarda Krauzego. Kurs Prokomu trzyma się blisko szczytu 176 zł z połowy stycznia. Widać, że akcjonariusze chcą go poprawić. Do wyrównania brakuje tylko 6 zł.

BZ WBK

-0,8%

Walory wielkopolskiego banku umiarkowanie taniały już piątą sesję z kolei. Na razie można mówić o korekcie wywołanej realizacją zysków. Na ostatniej, styczniowej sesji akcje banku były najdroższe w historii notowań. Kosztowały aż 267,5 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane