Marudezry i lokomotywy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 25-07-2008, 00:00

MARUDERZY

KGHM

–5%

Drugi dzień z rzędu lubiński koncern tracił najmocniej w WIG20. Jego kurs przełamał barierę 80 zł, a kapitalizacja stopniała od połowy miesiąca o ponad 4 mld zł. Wyprzedaż wzmogło obniżenie wyceny przez Deutsche Bank.

LC Corp

–7,5%

Blisko 20-procentowy wzrost kursu od połowy lipca skusił graczy do realizacji zysków. Odbicie nie okazało się więc trwałe, a wycenie firmy deweloperskiej coraz dalej do historycznych maksimów.

lokomotywy

PKO BP

+1,9%

Zwyżka kursu banku kierowanego przez Jerzego Pruskiego była poparta wysokimi obrotami, które wyniosły prawie pół miliarda złotych. Kupującym nie przeszkadzała obniżona przez UBS wycena akcji.

Netia

+4,3%

Popyt na akcje wzrósł pod koniec sesji. Dzięki niemu telekomunikacyjna spółka należała do liderów wzrostów. W przeszłości miała jednak wiele jednodniowych zwyżek. Trudno więc mówić o rozpoczęciu dłuższego wzrostu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu