Marvipol buduje na Mokotowie

KSA
opublikowano: 29-03-2010, 00:00

Mimo protestów mieszkańców deweloper stawia apartamentowiec, bo formalnych przeciwwskazań brak.

Mimo protestów mieszkańców deweloper stawia apartamentowiec, bo formalnych przeciwwskazań brak.

Dzięki debacie nad planem ochrony rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie na warszawskim Mokotowie głośno zrobiło się o inwestycji Marvipolu. Niedaleko akwenu, w otulinie rezerwatu, deweloper buduje osiedle Mokotów Park. Zaprzestania prac domagają się natomiast okoliczni mieszkańcy, argumentując, że inwestycja to gwóźdź do trumny tego miejsca. Marvipol uspokaja jednak inwestorów.

— Prace budowlane idą zgodnie z planem — mówi Andrzej Nizio, wiceprezes Marvipolu.

Oddanie do użytku pierwszej fazy inwestycji, obejmującej 134 mieszkania, garaż podziemny i część usługową, zaplanowano na drugi kwartał 2011 r.

— Mieszkania w Mokotów Park bardzo dobrze się sprzedają — nabywców znalazło już 35-40 proc. lokali — podkreśla wiceprezes.

Dlatego Marvipol jeszcze w tym roku chce rozpocząć kolejne etapy inwestycji. W sumie powstanie tam 400-450 apartamentów.

— Cała działka ma 4,5 hektara i budynki zajmą niewielką jej część. Zaprojektowaliśmy tam dużo zieleni, m.in. jezioro o powierzchni blisko 3 tys. mkw. — informuje Andrzej Nizio.

Argumenty o dobrym wpisywaniu się inwestycji w okoliczną przyrodę nie trafiają jednak do stowarzyszeń broniących rezerwatu, które obawiają się m.in. o to, że jeziorko zostanie zabudowane dookoła, a parkingi podziemne spowodują obniżenie tafli wód gruntowych i wyschnięcie zbiornika. Uwagi do planu ochrony terenów wokół jeziorka wnosi teraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Prace nad nim potrwają zapewne jeszcze kilka miesięcy. Na razie prawo jest po stronie Marvipolu.

— Rozumiem to, że jest grupa ludzi, której inwestycja nie jest w smak, ale z punktu widzenia formalnego nie wydarzyło się nic, co uniemożliwiłoby nam jej kontynuowanie — tłumaczy Andrzej Nizio.

Podkreśla, że wojewoda odrzucił skargi dotyczące wydania Marvipolowi pozwolenia na budowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu