Marvipol buduje Prostą

KSA
04-08-2009, 00:00

Bank przyznał

Bank przyznał

finansowanie i deweloper może budować swój pierwszy biurowiec.

Kilka tygodni temu na łamach "PB" przedstawiciele Marvipolu zapowiadali, że jeszcze w te wakacje wyjaśni się, czy wznowiona będzie budowa biurowca przy ul. Prostej w Warszawie, czy też z projektem spółka zaczeka na lepsze czasy. Deweloperowi udało się porozumieć z bankiem Pekao i podpisał tzw. potwierdzenie warunków finansowania w sprawie kredytowania około 60 proc. kosztów budowy.

— Zgodnie z treścią, dokument nazywający się "Confirmation letter" powinien przekształcić się w ostateczną umowę kredytową do końca października. Umowa może być jednak gotowa wcześniej — mówi Andrzej Nizio, wiceprezes Marvipolu.

Spółka nie ujawnia na razie kwoty kredytu. Będzie to jednak zapewne ponad 40 mln zł. Prace za blisko 60 mln zł miał bowiem wykonać Mitex Eiffage, ale zawarta między spółkami umowa warunkowa wygasła. Teraz koszty budowy są niższe.

— Na część robót naziemnych — m.in. wykonanie szkieletu żelbetowego — podpisaliśmy umowę z Warbudem. Na pozostałe prace rozpiszemy konkurs ofert — informuje Andrzej Nizio.

Warbud otrzyma nieco ponad 7 mln zł. Prace ruszą w ciągu kilku dni — właśnie rozpoczęło się przekazywanie placu budowy. Konkurs ofert na kolejną część budowy ma być rozpisany do 20 sierpnia. Biurowiec powinien być gotowy w 2011 roku i będzie miał około 6 tys. mkw. powierzchni wynajmowanej.

— Mamy już zainteresowanych najemców i być może z niektórymi podpiszemy nawet przedwstępne umowy. Działania zintensyfikujemy jednak dopiero, gdy budowa będzie na ukończeniu — mówi Andrzej Nizio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Marvipol buduje Prostą