Marvipol pomyśli o biurach

KSA
opublikowano: 29-07-2008, 00:00

Deweloper nie narzeka na koniunkturę — sprzedał prawie wszystkie mieszkania z oferty. Zastanawia się nad segmentem biurowym.

Deweloper nie narzeka na koniunkturę — sprzedał prawie wszystkie mieszkania z oferty. Zastanawia się nad segmentem biurowym.

Marvipol, który niedawno zadebiutował na GPW, nie odczuwa dotkliwie pogorszenia koniunktury na rynku mieszkaniowym.

— Pod koniec ubiegłego roku dostosowaliśmy nieco ceny do wymagań rynku. Na razie sprzedaż mieszkań idzie zgodnie z planem — mówi Andrzej Nizio, wiceprezes i dyrektor finansowy Marvipolu.

Spółka zaplanowała na ten rok ukończenie trzech projektów: Mokotów Residence, Wiatraczna Residence i Osiedla Platany.

— W pierwszych dwóch sprzedaliśmy już wszystkie mieszkania, a w ostatnim ponad 80 proc. — mówi Andrzej Nizio.

W sumie w tych trzech projektach Marvipol miał do zaoferowania 586 lokali. Zostało mu 59 mieszkań. Działalność deweloperska zacznie mieć większe znaczenie w wynikach dopiero od III kwartału (w całym 2007 r. spółka miała z tego tytułu nieco ponad 35 mln zł przychodów i 0,16 mln zł zysku netto).

Ostatnio dużo mówi się o niedoborze powierzchni biurowych w Warszawie. Marvipol zastanawia się, czy nie wejść w ten segment.

— Przyglądamy się. Coś powinno się wydarzyć w tym obszarze jeszcze w tym roku — zapowiada Andrzej Nizio.

Biura zaplanowane są w projekcie Prosta Tower — ale wyłącznie na potrzeby Marvipolu (przeniesie tam siedzibę).

— Na razie nie zostały podjęte żadne decyzje co do zmiany przeznaczenia tego projketu — mówi Andrzej Nizio.

Spółka ma również sieć myjni samochodowych Robo Wash Center oraz zajmuje się importem i sprzedażą samochodów marek Jaguar i Land Rover. Docelowo „działka motoryzacyjna” (spółka JRL) ma zostać sprzedana cypryjskiej firmie Consinda (kontrolowanej przez Andrzeja Nizio i Mariusza Książka — prezesa). Transakcję zaplanowano pierwotnie po ofercie publicznej, w której Consinda miała sprzedać część akcji Marvipolu, ale ta ostatecznie się nie odbyła.

— Spółka JRL nie zostanie sprzedana, dopóki Consida nie sprzeda odpowiedniej części akcji Marvipolu — mówi Andrzej Nizio.

Nie ujawnia, kiedy może to nastąpić. Na razie obroty akcjami Marvipolu są symboliczne, bo niemal wszystkie papiery są (pośrednio i bezpośrednio) w rękach zarządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu