Mastercard przejmuje firmę Ekata za 850 mln USD

ARŻ, Reuters
opublikowano: 19-04-2021, 17:20

Mastercard poinformował w poniedziałek, że przejmie firmę Ekata specjalizującą się w weryfikacji cyfrowej tożsamości. Transakcja opiewa na 850 mln USD, pisze Reuters.

Mastercard 
Fot. Bloomberg
Mastercard Fot. Bloomberg
Gabby Jones

Firma Ekata jest twórcą oprogramowania, które pozwala przeciwdziałać oszustwom związanym np. z cyfrowymi dokumentami i płatnościami. Współpracuje m.in. z firmami z branży e-commerce.

„Przyspieszenie transakcji online sprawiło, że globalna weryfikacja tożsamości cyfrowej stała się jedną z największych możliwości budowania cyfrowego zaufania i zwalczania globalnych oszustw” - stwierdził w oświadczeniu Rob Eleveld, dyrektor generalny Ekaty.

W lutym spółka podała, że ​​jej przychody wzrosły w 2020 roku, ponieważ pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój handlu elektronicznego i zwiększyła popyt na oprogramowanie weryfikujące tożsamość. W ubiegłym roku pozyskała 300 nowych klientów.

Mastercard zapłaci za przejęcie Ekaty 850 mln USD. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane