Czytasz dzięki

Mastercard umożliwi cyfrową donację

opublikowano: 29-09-2020, 22:00

Globalny gigant z rynku rozwiązań płatniczych umożliwi zbliżeniowe wpłaty charytatywnych datków.

Do końca października w kraju zostanie zainstalowanych 11 nowych, wyposażonych w ekrany dotykowe urządzeń, które inicjatorzy projektu — Mastercard i Caritas Polska — nazwali datkomatami. Pojawią się w 10 miastach w Polsce i umożliwią przekazanie donacji na wybrany cel charytatywny spośród akcji Caritasu. Z ich pomocą płatności będzie można zrealizować w formie zbliżeniowej — kartą, telefonem, urządzeniem mobilnym.

W technologiczny projekt zaangażowane zostały także Polskie ePłatności oraz spółka Mago, dostawca rozwiązań samoobsługowych dla handlu detalicznego. Projekt wsparły PKP i Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze — datkomaty zostaną ustawione w zarządzanych przez nie obiektach, m.in. na Lotnisku Chopina w Warszawie. Będą dostępne także w pojedynczych obiektach sakralnych. Liczba instalacji będzie się z czasem zwiększać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane