Materiały izolacyjne sprzedają się dobrze

Zbiejcik Maciej
opublikowano: 03-02-1999, 00:00

Materiały izolacyjne sprzedają się dobrze

W sezonie zimowym prawdziwym przebojem w składach pośredniczących w sprzedaży materiałów budowlanych są artykuły izolacyjne. W ostatnich dwóch miesiącach był to najbardziej poszukiwany towar. Zaopatrywano się głównie w wełny mineralne oraz styropian.

— Najlepiej sprzedaje się wełna mineralna firmy Rockwool, a na drugim miejscu jest styropian. Tak było zarówno w grudniu ubiegłego roku, jak też w styczniu bieżącego roku — informuje Marcin Babiel z Centrali Materiałów Budowlanych Stanex.

RÓWNIEŻ w innych składach budowlanych ten asortyment cieszy się sporym powodzeniem. Niewątpliwie powodem tego jest fakt, że coraz więcej osób zgłasza chęć ocieplenia swoich budynków. Ostatnie tendencje do bardziej oszczędnego gospodarowania energią cieplną wymuszają i tak o tej porze roku rosnący popyt na materiały i systemy dociepleniowe.

POWODZENIEM wśród budujących bądź wykańczających już własne domy i mieszkania cieszy się również wszelkiego rodzaju hydraulika, przede wszystkim zaś piece centralnego ogrzewania i grzejniki, zwłaszcza czeskiej firmy Korado.

JEDNAK w ostatnich dniach trochę spadł poziom sprzedaży w składach budowlanych. Przyczyną tego były mrozy, które całkiem niespodziewanie pojawiły się na obszarze naszego kraju. Lecz wiele wskazuje na to, że nie potrwają one długo, a tym samym wzrośnie poziom obrotów.

NIEKTÓRE FIRMY handlujące materiałami budowlanymi są przekonane, iż pod koniec lutego, jeśli tylko pogoda pozwoli, sprzedaż powinna osiągnąć poziom właściwy dla sezonu wiosennego.

— W tym okresie z reguły najbardziej poszukiwane są cegły, ale zdecydują o tym warunki atmosferyczne — przypomina Marcin Babiel.

OBECNIE mimo panującej zimy jest spory popyt na maszyny i urządzenia budowlane. Oprócz tego zauważalne jest teraz duże zainteresowanie urządzeniami do produkcji betonu. Powodzeniem wśród kupujących cieszą się nie tylko maszyny nowe, ale także i części zamienne. Podobną tendencję można zaobserwować w handlu urządzeniami stosowanymi do prac wykończeniowych.

OPRÓCZ wymienionych wcześniej towarów, tradycyjnie w zimie poszukiwane są materiały stosowane wewnątrz budynków. Przede wszystkim chodzi tu o produkty używane do wykończenia wnętrz.

NAJCZĘŚCIEJ są to płyty kartonowo-gipsowe, tynki i elewacje wewnętrzne, farby, lakiery, płytki ceramiczne produkcji rodzimej oraz zagranicznej.

Klienci odwiedzający składy budowlane pytają także o boazerię, parkiet oraz stolarkę okienną.

Maciej Zbiejcik

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbiejcik Maciej

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Materiały izolacyjne sprzedają się dobrze