„Materiały WSI krążą. Zostaną wykorzystane”

DI, RMF
opublikowano: 26-02-2010, 10:25

...stwierdził Marek Dukaczewski w  Kontrwywiadzie RMF FM. Pytany przez Konrada Piaseckiego stwierdził, że materiały mają dziennikarze i że „wkrótce zostaną (one) wykorzystane”.

Marek Dukaczewski: W niektórych mediach pojawiają się już publikacje, które wskazują, że jest jakieś przełożenie na materiały archiwalne. 
Ale być może ta moja wypowiedź przyhamowała pewne działania już podjęte.

Jak dodał, materiały dotyczą spraw objętych tajemnicą państwową. „To są sprawy, które mogą być wykorzystywane jako "haki" na kandydatów na prezydenta”.

Dukaczewski przyznał, że (określenie KP z RMF) „archiwa WSI są jak strzelba, która wisi na ścianie w teatrze i która musi wystrzelić”. Ponieważ „żaden z kandydatów na prezydenta - jeżeli będzie oblany kubłem pomyj w oparciu o informacje, które w nie wiadomo jaki sposób zostały zgromadzone - nie będzie miał żadnych szans obrony. Dlatego, że materiały te będą objęte tajemnicą państwową, będą zawarte w aneksie, będą zawarte w dokumentach, które gdzieś są przechowywane”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, RMF

Polecane