Czytasz dzięki

Mattel zyskuje w trakcie pandemii

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 23-10-2020, 15:45

Międzynarodowy producent zabawek osiągnął wzrost przychodów w trzecim kwartale roku. Bardzo dobre wyniki finansowe sprawiły, że akcje zdrożały aż o 11 proc. na początku sesji.

Przychody Mattel w okresie od lipca do września wzrosły o 10 proc. do 1,63 mld USD. Przewyższyło to szacunki analityków. Skorygowany zysk wyniósł 95 centów na akcję.

Lalki Barbie (Mattel)
fot. Bloomberg

Brak nowych serii filmowych powiązanych z konkurencyjnymi markami zabawek może być impulsem dla firmy Mattel, która polega na dobrze znanych produktach takich jak Barbie, Uno i Pictionary. Sprzedaż lalek wzrosła o 22 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W ciągu dnia wzrost cen akcji ustabilizował się na poziomie 7,3 proc. Od początku roku spadły o 4,7 proc., głównie z powodu słabszej sprzedaży w pierwszym i drugim kwartale. Główny rynkowy rywal, Hasbro, również odnotował lepsze wyniki w trzecim kwartale, a jego akcje urosły o 2,3 proc. we wczesnym handlu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane