Mazowsze premiuje twórców innowacji

opublikowano: 30-07-2014, 00:00

Masz młodą firmę, która stawia na nowe rozwiązania? Jesteś naukowcem z nowatorskim podejściem? Zgarnij jedną z nagród.

Startuje szósta edycja konkursu „Innowator Mazowsza”. Zmagania po raz kolejny będą przeprowadzane w dwóch kategoriach: „Młoda Innowacyjna Firma” i „Innowacyjny Młody Naukowiec”.

— Celem projektu jest pogłębianie współpracy między sferami biznesu i nauki. Innowacyjne rozwiązania, których z roku na rok przybywa, pozytywnie wpływają na rozwój naszej gospodarki. Dzięki konkursowi mamy okazję przekonaćsię, jakie pomysły rodzą się w województwie — mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy prowadzący na Mazowszu firmę z sektora MSP, która działa nie dłużej niż 10 lat. Oceniane będą nowe produkty, usługi oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe stosowane przez firmy w codziennej praktyce biznesowej (do 5 lat wstecz). Natomiast za innowacyjne rozwiązania w nauce nagradzani będą młodzi (górna granica to 39 lat) i kreatywni naukowcy z regionu. Główne kryterium to zakończony przewód doktorski lub stopień doktora uzyskany w ciągu ostatnich trzech lat z pracą zawierającą innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Zwycięska Młoda Innowacyjna Firma otrzyma 25 tys. zł, na zdobywców kolejnych miejsc czeka odpowiednio 15 tys. zł i 10 tys. zł. Natomiast najlepszy naukowiec dostanie 10 tys. zł. Nagrodą za drugie miejsce jest 7 tys. zł, a za trzecie — 5 tys. zł. Gala, podczas której poznamy Innowatorów Mazowsza, odbędzie się we wrześniu.

Więcej informacji o konkursie: Edyta Dul-Pałaszewska, tel.: +22 597-99-50, www.innowacyjni.mazovia.pl.

14.08

Do tego dnia będą przyjmowane zgłoszenia kandydatów do konkursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu