Czytasz dzięki

Mazowsze uhonoruje innowatorów

DZ
opublikowano: 17-07-2019, 22:00

Już po raz 11. samorząd nagrodzi przedsiębiorców i naukowców, którzy tworzą niesztampowe rozwiązania.

Ruszyła kolejna odsłona konkursu „Innowator Mazowsza”. Samorząd województwa mazowieckiego nagrodzi pionierskie przedsięwzięcia, których autorami są przedstawiciele biznesu i nauki.

— Współpraca tych dwóch grup jest kluczowa dla wdrażania innowacji w gospodarce. Mazowsze jest obecnie najszybciej rozwijającym się regionem w Polsce. Natomiast w dziedzinie innowacji ma wciąż wiele do zrobienia — mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Kapituła konkursu doceni nowe rozwiązania techniczne, organizacyjne i marketingowe mające duży potencjał biznesowy. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach: Innowacyjna Firma i Innowacyjny Naukowiec. Najlepszy przedsiębiorca otrzyma 30 tys. zł. Co ważne, powinien prowadzić działalność na Mazowszu nie dłużej niż sześć lat, a w ciągu ostatnich trzech wprowadzić na rynek lub zastosować w firmie innowacyjne rozwiązania. Natomiast najlepszy naukowiec dostanie 20 tys. zł. Za pionierskie pomysły w nauce będą nagradzane osoby do 39 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat uzyskały stopień doktora.

— Nowatorskie rozwiązania w biznesie przyciągają inwestorów i polepszają jakość życia. Dlatego wspieramy tego typu inicjatywy — podkreśla Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

W poprzednich latach kapituła konkursu doceniła m.in. projekty związane z zaawansowanymi technologiami i ochroną środowiska. Więcej na www.innowacyjni.mazovia.pl.

WAŻNA DATA

19.08 - do tego dnia można przesyłać zgłoszenia do konkursu Innowator Mazowsza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DZ

Polecane